XtGem Forum catalog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

http://vanceneergaard05.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24237611-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
Kancelaria Upadłość Konsumencka
http://robersonthorpe72.bravesites.com/entries/general/kancelaria-upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-konsumencka
https://www.liveinternet.ru/users/nordentoft_huffman/post488002117
https://writeablog.net/rzeszowprawnik983/kancelaria-upadlosc-konsumencka-wm4w

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka, dla kogo jest rozwiązaniem?Śledząc fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie postaram się rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na wstępie należy wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład jednostek, które wzięły sporo deklaracji i sumy rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu stosownego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE